Quantcast
     

Arta Bajrami: Familja në rend të parë

vipat.info - 2013-03-19 05:40:34 - Similar - Report/Block

Pas suksesit të këngës “Femër tipike” këngëtarja Arta Bajrami ka vendosur që gjatë muajve të ardhshëm të sjellë në treg disa këngë të reja. Fillimisht do të jetë një këngë ritmike të cilën këngëtarja thotë se do ta sjellë bashkë me videoklip. Punën e projekteve të reja është duka e bërë vëllai i saj, Artani,...

Comment on Thashetheme per vipat shqiptare by klea

vipat.info - 2013-05-01 23:01:24 - Similar - Report/Block

ARTA BAJRAMI UNE JAM FANSE E CMENDUR E JOTJA PRZ me jete te gjate vajzen ……. dua ti uroj ngd zmr edhe 100-viktorias...

Presidenti gjerman: Njiheni Kosovën!

lajmeshqip.com - 2013-04-22 19:19:21 - Similar - Report/Block

Berlin – Presidenti i Gjermanisë, Joahim Gauck tha se integrimi jep impulse të rëndësishme zhvillimi për anëtarët. Ai kërkoi më tej anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.Presidenti Federal i Gjermanisë, Joahim Gauck u shpreh pro njohjes politike të Kosovës nga Këshilli i Evropës. Për zhvillimin e mëtejshëm të vendit, integrimi në...

Arta, për dukjen më të mirë në Berlinale

lajmeshqip.com - 2013-02-15 11:03:42 - Similar - Report/Block

Beteja e aktores shqiptare Arta Dobroshi në Berlinale, nuk ka mbaruar ende. Por tani nuk bëhet fjalë për film. Bëhet fjalë për dukjen më të mirë në festival. Sondazhi është bërë nga revista amerikane “Glamour”, ku të gjithë kanë mundësi të votojnë. Arta “përballet” në këtë betejë me emra të njohur si Amanda Seyfried, Anne Heatheay, Charli...

Jeta Faqolli: Kur je singell, te mungon seksi i rregullt

vipat.info - 2013-03-13 12:24:04 - Similar - Report/Block

Kengetarja Jeta Faqolli eshte singell, e lumtur dhe pa pendesa. Ose pothuajse pa pendesa. Sepse jeta ne cift nuk i ofron ndonje gje te jashtezakonshme, pervec faktit qe kur je ne nje lidhje ke nje jete te rregullt seksuale. Hera e fundit kur te ka pelqyer nje mashkull? - Hera e fundit? Para disa muajsh.

Fondi Humanitar i Kosovës Lindore mban kuvendin zgjedhor

presheva.com - 2013-03-07 21:39:00 - Similar - Report/Block

Njoftohen bashkëatdhetarët e Kosovës Lindore, dhe të gjithë të tjerët, në diasporë, se Fondi Humanitar i Kosovës Lindore – Preshevë, Bujanoc, Medvegjë, me seli në...

AGPK e UGK: Sulmi ndaj Limanit, sulm ndaj lirisë së shprehjes

lajmeshqip.com - 2013-05-01 18:54:53 - Similar - Report/Block

Prishtine – Asociacioni i Gazetarëve Profesionistë të Kosovës (AGPK) ka reaguar ndaj shpërthimit të mbrëmshëm në hyrje të shtëpisë së kryeredaktorit te RTK-së, Mufail Limani dhe familjes se tij. “Asociacioni i Gazetarëve Profesionistë të Kosovës i bën thirrje Policisë së Kosovës që të vazhdojë me hetime intensive rreth rastit dhe kryerës...

Jahjaga dekretoi Bedri Hamzën, guvernator të BQK-së

lajmeshqip.com - 2013-03-26 15:40:45 - Similar - Report/Block

Prishtinë – Presidentja Jahjaga dekretoi emërimin e Bedri Hamzës në pozitën e guvernatorit të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës. Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga dekretoi sot emërimin e z.Bedri Hamza në pozitën e Guvernatorit të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës. Dekretimi u bë duke u bazuar në neni...

Tahiri: Serbia duhet t’i shpërbëjë strukturat ilegale

lajmeshqip.com - 2013-06-10 10:35:08 - Similar - Report/Block

Prishtinë – Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, e cila po udhëheq ekipin e Kosovës në Bruksel në Zbatimin e Marrëveshjes për Normalizimin e marrëdhënieve në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, deklaratat e shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin, se s’do të ketë shpërbërje të strukturave në ver...

Comment on Big sun-diving Comet ISON might be spectacular in late 2013 by Cometa spectaculoasa pe cer, in toamna | Timp liber > evenimente, concerte, clubbing, galerii de arta, stiri > iasivezi.ro

earthsky.org - 2013-04-24 23:05:03 - Similar - Report/Block

In noimbrie, unii astronomi sunt de parere ca ISON va deveni la fel de stralucitoare ca o luna plina, relateaza EarthSky.

Deger: Njohja e Kosovës s’është kusht për Serbinë

presheva.com - 2013-02-13 20:20:00 - Similar - Report/Block

Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Beograd, Vincent Deger, ka thënë se pranimi i shtetësisë së Kosovës nuk është kusht për anëtarësimin e Serbisë...

Stefanoviç: Serbia s`ka struktura të organizuara sigurie në Kosovë

lajmeshqip.com - 2013-02-26 16:15:55 - Similar - Report/Block

Beograd – Ish-kryenegociatori serb në dialogun teknik me Prishtinën, Borisllav Stefanoviq pranon në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, se mund të ketë struktura të MUP-it të dikurshëm në territorin e Kosovës, por se ato nuk kanë formacion të veprimit, e as zinxhir komandues. RADIO EVROPA E LIRË Zoti Stefanoviq, çka duhet pritur nga...

evolveStar Join

“Dialogu”, Thaçi: I gatshëm të pranoj çdo ftesë të Brukselit

lajmeshqip.com - 2013-04-09 12:51:34 - Similar - Report/Block

Prishtinë – Pavarësisht sinjaleve negative nga Serbia për një mospranim të marrëveshjes, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur të hënën pasdite se ka shprese që do të gjendet koha, momenti dhe rrethanat e përshtatshme për arritjen e marrëveshjes. “Për disa raunde të takimeve kemi shkuar afër marrëveshjes për normalizimin e m...

Këshilli Kombëtar kërkon mbështetjen e Kosovës për Luginën e Preshevës

lajmeshqip.com - 2013-04-09 20:22:13 - Similar - Report/Block

Preshevë – Përmes një letre dërguar medieve, Këshilli Kombëtar Shqiptar, nënshkruar nga kryetari Galip Beqiri, i drejtohet kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi se Lugina e Preshevës i ka përcjellë me shumë interes bisedat e Kosovës me Serbinë . “Duke pasur parasysh, vazhdon letra, se Beogradi ka refuzuar marrëveshjen për normalizim të ma...

Rathfelder: Kosova kanoset nga krijimi i një Republike Serbe në veri

lajmeshqip.com - 2013-05-09 11:27:09 - Similar - Report/Block

Prishtinë – Serbia do të provojë të bëjë shumë manovra për të penguar zbatimin e marrëveshjes së arritur në Bruksel – do të ketë hezitime, përpjekje për bllokimin e planit për zbatim, do kërkohen bisedime të reja, ku gjithashtu do të shtrohen kërkesa të reja dhe kërkesa të tjera për koncesione të reja. Kështu tha në një intervistë për Rad...

Thaçi përgatit amnisti për serbët e veriut

lajmeshqip.com - 2013-03-01 12:12:54 - Similar - Report/Block

Prishtinë – Kryeministri Hashim Thaçi po përgatit terrenin që për qytetarët në veri të Kosovës të ketë një amnisti kolektive. Kërkesën që ka dalë nga dialogu ndërmjet tij dhe kryeministrit të Serbisë Ivica Dacic, kreu i Qeverisë së Kosovës e ka diskutuar me presidenten e vendit Atifete Jahjaga dhe me kreun e partisë më të madhe opozitare...

Rashiq përjashtohet nga SLS

lajmeshqip.com - 2013-05-10 09:57:07 - Similar - Report/Block

Prishtinë – Këshilli i përgjithshëm të Partisë së Pavarur Liberale (SLS), që drejtohet nga zv.kryministri Sllobodan Petroviq, ka përjashtuar nga radhët e saj Ministrin e Punës dhe të Mirëqenies Sociale të Kosovës, Nenad Rashiq, të cilin e ka akuzuar se po përpiqet të destabilizojë klubin e deputetëve të kësaj partie në Kuvendin e Kosovës.

Comment on Dafina Zeqiri dhe Ledri Vulaj në një lidhje dashurie by Arta

vipat.info - 2012-08-08 17:37:31 - Similar - Report/Block

Ju Dua Dafina Ledri jeni met mirt DaFINA pi kenktarve Ledri pi reperave ju Dua be shumm se jeni mat mirt Baba Stars...

“Islami shpëtoi shqiptarinë”, Kisha e Kosovës gozhdon shkrimtarin Kim Mehmeti

lajmeshqip.com - 2013-03-25 19:29:46 - Similar - Report/Block

Prishtine – Kancelari i Ipeshkvisë së Kosovës, Don Shan Zefi i ka cilësuar si të pavërteta deklaratat e shkrimtarit Kim Mehmetit. Sipas tij, kontributi i Kishës Katolike në mbrojtjen e kombit shqiptar është i pamohueshëm. Lëvizja Vetëvendosje, ndërkaq, ka thënë se qëndrimet e shprehura nuk përfaqësojnë qëndrimin e tyre, edhe pse ata ishin...

Palestina në anën e Serbisë kundër Kosovës

lajmeshqip.com - 2013-03-08 16:55:15 - Similar - Report/Block

Beograd – Përkrahja e Palestinës në zgjidhjen e problemi të Kosovës është e rëndësishme, ka thënë kryeministri serb Ivica Daçiq gjatë bisedimeve me ministrin palestinez të ekonomisë Xhavad Naxhi Hirzall, njoftojnë medie serbe. Daçiq ka shtuar se pret efekte pozitive të qëndrimit palestinez edhe në vende të tjera arabe, islamike e të vende...

Filmi: CIA vret zëvendëskryeministrin e Kosovës, kreun e krimit të organizuar

vipat.info - 2013-02-28 07:44:49 - Similar - Report/Block

Është destinacioni i radhës i operacionit të Njësitit “Divison”, pjesë e shërbimit sekret amerikan të SHBA-së, në episodin më të ri të serialit amerikan “Nikita”. Si raporton KTV, cak është zëvendëskryeministri i Kosovës, Kosta Beqiraj, që seriali e identifikon si kreun e krimit të organizuar, të trafikimit të drogës dhe njerëzve në Kosov...

Comment on Zajmina si Tuna, me “Boy” ne kapele by patrik

vipat.info - 2013-03-14 15:52:21 - Similar - Report/Block

per 2chainz shiko ato laviret e kosoves qe slen zezak as serb o arab pa u pallu ju vajzave te shqiperise ju vini anash sikur si njoh kosovaret ketu ne belgjike slan maroken e turk pa u pallu...

Plani i SHBA: Ushtria e Kosovës pas 3-5 vjetësh në veri

lajmeshqip.com - 2013-04-17 12:50:55 - Similar - Report/Block

Beograd – Në tavolinën e negociatave të raundit të nëntë ndërmjet Prishtinës e Beogradit do të jetë plani të cilin e kanë përgatitur SHBA, pikë kyçe e të cilit është se nuk do të ketë ushtri të Kosovës në veri, transmeton FoNet raportin nga ‘Novi magazin”. Sipas burimeve të kësaj gazete, Prishtina në raundin e sotshëm plus, do të pranoj...

Serbia përsëri në fushatë kundër njohjes së Kosovës

lajmeshqip.com - 2013-04-23 15:02:16 - Similar - Report/Block

Beograd – Marko Djuric, këshilltar i Presidentit të Serbisë Tomislav Nikolic, ka thënë se Serbia do të ndërmarrë një fushatë për t’u shpjeguar vendeve që nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, se marrëveshja e arritur në Bruksel nuk është hap drejt njohjes së pavarësisë, por hap drejt normalizimit. Sipas tij, Serbia po i normalizon marrë...

Tunizia nuk do ta njohë Kosovën

lajmeshqip.com - 2013-02-28 14:46:48 - Similar - Report/Block

Beograd -Ambasadori i Tunizisë në Beograd, Mazhid Hamlaui, ka thënë se Tunisi, me gjithë presionet nga jashtë, nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës. Ai i ka bërë këto komente në takim me zëvendëskryeministrin e Serbisë, Rasim Lajiq. Hamlaui ka thënë se Tunisi mbështet plotësisht vazhdimin e bisedimeve Prishtinë-Beograd, nën ndërmjetësim...

“Honoris Cauza”, Kreun i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani

lajmeshqip.com - 2013-03-19 19:17:32 - Similar - Report/Block

Prishtinë – Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, Enver Hasani, sot u nderua me titullin Doctor Honoris Causa, nga Universiteti Kocaeli në Izmit të Turqisë. Pas ceremonisë së ndarjes së titullit nga rektorja e Universitetit Kocaeli, Prof. dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Enver Hasani mbajti një fjalim të rastit para një audienc...

Colaj Rod Stewart Greatest Hits Created by Dj. Turbo

trilulilu.ro - 2013-06-09 00:46:38 - Similar - Report/Block

Muzica este arta cea mai apropiata de lacrimi si amintire.(Oscar Wilde)...

Konfirmohet takimi Thaçi – Daçiç të mërkurën në Bruksel

lajmeshqip.com - 2013-04-16 14:06:49 - Similar - Report/Block

(E plotësuar)- Ambasadorja e SHBA’së në Kosovë, Tracy Ann Jacobson përmes rrjetit të saj social ‘Twitter’ iu ka uruar dy Kryeministrave- Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiç guxim dhe mençuri në takimin e nesërm në Bruksel. “Uroj Kryeministrit Thaçi dhe Daçiç guxim dhe mençuri në takimin e nesërm në kuadër të dialogut në Bruksel”, ka shkruar Jaco...

Një medalje e artë për notarin e vdekur

lajmeshqip.com - 2012-08-06 17:20:23 - Similar - Report/Block

Daniel Gyurta, fituesi i garës së 200 metrave bretkosë në Londër 2012, do të bëjë një kopje të medaljes së tij të artë dhe do t’ia dërgojë atë familjes së Aleksander Dale Oen, kampioni të botës që u nda nga jeta vetëm 3 muaj më parë për shkak të një anomalie në zemër. Dale Oen pritej të ishte favoriti i garës së 100 metrave bretkosë, ai f...

Kreshnik Spahiu shpallet “Qytetar Nderi” i New York

lajmeshqip.com - 2013-02-19 15:00:13 - Similar - Report/Block

New York – Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, është shpallur “Qytetar Nderi” i New York-ut në shenjë mirënjohje dhe vlerësimi për kontributin e tij në mbrojtje të interesave të shqiptarëve brenda dhe jashtë kufijve të Shqipërisë me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Ky çmimi i është dhënë kreut të Aleancës Kuq e Zi...

Rumania drejt njohjes së Kosovës

lajmeshqip.com - 2013-03-03 17:59:50 - Similar - Report/Block

Bukuresht- Do të ishte gabim në qoftë se Rumania nuk i merr parasysh ndryshimet dhe përparimet lidhur me Kosovën dhe “të vazhdojë të mbetet e ngulitur në vijën e parë, si ushtari japonez në Oqeanin Paqësor pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, ka thënë ministri i Punëve të Jashtme të Rumanisë Titus Korlacean. Këtë deklaratë ministri...

O parte din mine - Tic Petrosel

trilulilu.ro - 2013-03-17 10:08:01 - Similar - Report/Block

Duminica faina ,sa avem ! " A sti sa iei o hotarare este o mare arta " Hmm ,dar daca tot o iei (oricare ar fi ea )e mult mai usor s-o iei (hotararea ) decat sa o pui in practica .

Bosnja kërkon ekstradimin e narkobosit ballkanik

lajmeshqip.com - 2013-05-13 16:04:09 - Similar - Report/Block

Autoritetet e Bosnje e Herzegovinës kanë dorëzuar tek EULEX-i kërkesën për ekstradimin e narkobosit ballkanik Naser Kelmendit nga Peja.“Ka mbërri kërkesa. Menjëherë ia kemi përcjellë Ministrisë së Drejtësisë së Kosovës që e ka kompetencë ekstradimin e personave të kërkuar nga Interpoli”, ka pohuar Irina Gudelevich zëdhënësja e këtij misio...

Shqipëria: Të përfshihet edhe Kosova në projektin TAP

lajmeshqip.com - 2013-03-15 16:28:25 - Similar - Report/Block

Tiranë – Përfshirja e Kosovës dhe rajonit në projektin e gazsjellësit TAP ka qenë një prej temave kryesore të takimit mes ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Edmond Panarit dhe homologut të tij të Kosovës, Enver Hoxhaj. Panariti deklaroi se po shikohen të gjitha mundësitë që edhe Kosova të përfshihet në këtë projekt. “Ne shkëmbyem mendime...

Ashton : Serbët fituan një nivel autonomie

lajmeshqip.com - 2013-04-25 17:46:39 - Similar - Report/Block

Bruksel – Baronesha Catherine Ashton ia ka lënë emrin asaj që serbët e Kosovës mund të fitojnë nëse implementojnë marrëveshjen e arritur në Bruksel duke thënë se ajo është një nivel autonomie. Ashton ka shkruar në një OP-ED në “New York Times” për vështirësitë e bisedimeve Thaçi – Dacic, ku ka lavdëruar dy Kryeministrat. “Në fund dy palët...

Thaçi: Kosova dhe Mali i Zi shembuj të mirë të fqinjësisë në rajon

lajmeshqip.com - 2013-06-04 11:56:03 - Similar - Report/Block

Prishtinë – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi priti delegacionin e Malit të Zi, i cili po qëndron në Kosovë me rastin e hapjes së Forumit të Miqësisë Kosovë – Mali i Zi “Radovan Zogoviq”, i kryesuar nga ministri malazez i kulturës, Branisllav Miçunoviq. Ministri malazez i kulturës, Miçunoviq, shfrytëzoi rastin për ta falë...

Ndahet nga jeta Margaret Thatcher

lajmeshqip.com - 2013-04-08 17:09:26 - Similar - Report/Block

Londër – Ish-kryeministrja e Britanisë, Margaret Thatcher, e njohur si ‘Zonja e Hekurt’ ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare, njoftojnë agjencitë e lajmeve. Zëdhënësi i saj tha se ajo pësoi sulm në tru. Ajo ishte kryeministre e Britanisë nga viti 1979 deri më 1990, dhe ishte e para grua britanike në këtë pozitë. Gjatë qeverisjes së saj B...

Cultura si Istorie - Craiova: Expozitie de banda desenata la Galeria Arta

gds.ro - 2013-06-10 00:10:00 - Similar - Report/Block

Galeria Arta din Craiova gazduieste astazi, de la ora 18:00, vernisajul unei expozitii de banda desenata. Vor expune elevi ai Liceului de Arta "Marin Sorescu" din Banie, care vor prezenta lucrari cu desene prelucrate în programele speciale de grafica. Mesajul pe care vor sa-l transmita tinerii este acela ca este important ca editurile si...

【03位】ARTA 松浦 サイン入り 帽子 キャップ(801)

goo.ne.jp - 2012-05-14 05:05:51 - Similar - Report/Block

現在価格 801 残り時間 7日 入札件数 42件...
dialogShowMessage!

Fill out the form you see below. Registration is free, fast and simple.
If you are already registered, sign in page login.


Web Site :
Required Field
First Name :
Required Field
Last Name :
Required Field
Email :
Required Field
Sex :
Required Field

evolveStar.com is free for ever !


evolveStar.com provides a search engine that allows you to gather information to write their own blog.


evolveStar.com enhances the sources displaying the logo of the site.


If you want to remove your site or you believe a site listed infringes copyright, please report it to: info@evolvestar.com


Specifies the subject copyright violation and the url of the page


evolveStar.com respecting the law DMCA (Digital Millennium Copyright Act) will immediately remove whatever its merits.


Next will be effectual and relevant checks.Who We Are Partner Advertising Contacts Privacy terms Help & FAQ

© Copyright 2010-2015 Fabrizio Fichera. All rights reserved.